Sosyal Medya’da SEO’nun Önemi

Merhaba arkadaşlar, bu yazımda anlatacağım konu günümüzde internet ortamında birçok sohbete konu olmaktadır. Yani sosyal medyada seo etkeni çok önemli bir konudur. Bu etken konusunda ben de sitemde açıklayıcı bilgilere yer verdim. Bu konusunda yapılan bir çok açıklamanın yetersiz kalabildiği görmekteyim . Bu neden ile sosyal medyada seo etkeni konusunda ben de açıklayıcı bilgiler vermek istedim. Bu bilgiler ile sizler de sosyal medyada seo etkeni konusunda bilgi sahibi olabileceksiniz. Sitemde göreceğiniz bilgiler sosyal medyada seo etkeni konusunu kapsamaktadır. Açıklayıcı bilgiler sayesinde sizler de bu etkenleri tanıyabileceksiniz. Bu sayede sosyal medyada nelere dikkat edeceğinizi anlayabileceksiniz. Sosyal medyada seo etkeni konusu sizler için önemli olduğundan sitem aracılığı ile sizlere bilgi vermeyi uygun gördüm.

Sosyal medyada günümüzde hemen hemen herkes paylaşım yapmaktadır. Bu paylaşımlarımızın ilgi çekmesi için seo ya uygun olması gerekir. Özellikle de site sahibi isek, sitemize ziyaretçi çekebilmemiz açısından bu çok önemlidir. Sosyal medyada seo etkeni sitelerimizin ziyaretçi sayısını etkileyecektir.

Günümüzde birçok site sahibi sosyal medya üzerinden sitelerini tanıtmak istemektedir. Çünkü herkes sosyal medyada yer almaktadır. Burada yer alan kişiler, sitelerin içeriklerini daha çabuk görebilirler. Google arama motorunda bizler için gerekli olan ya da merak ettiğimiz konuları ararken, sosyal medyada gezinirken karşımıza ilgimizi çekecek bir site ile karşılaşabiliriz. Bu sayede hem bizler için faydalı olan bir içeriği görmüş olabiliriz hem de site sahibi için ziyaretçi sayısında artış olur. Bunun yanında google arama motorunda yaptığımız aramalarda, sosyal paylaşım sitelerinde bulunan içerikler de çıkmaktadır. Bu içeriklerin karşımıza çıkması ile, bu site içeriklerini sosyal medyadan da takip edebiliriz. Arama motorunda artık her araştırmamıza cevap alabiliyoruz. Buralarda yaptığımız araştırmalar neticesinde karşımıza çıkan bilgiler doğrultusunda istediğimiz bilgiye ulaşma şansımız vardır. Sosyal medya içerisinde seo kurallarına uygun olarak girdiğimiz içerikler sayesinde kendimize daha fazla ziyaretçi potansiyeli çekebiliriz.  Bu mecrada birçok kişi gezinmektedir. Günümüzün çoğunu sosyal medyada geçirdiğimiz için buralarda kendimizi tanıtma şansımız çok fazladır. Sosyal medyada seo kuralları da oldukça önemlidir.

Seo kurallarına uygun olarak,yani aramalarda üst sıralarda çıkmamıza fayda sağlayacak olan içeriklere sahip olarak girdiğimiz içerikler sayesinde, ziyaretçilerimiz daha da arttırmamız mümkündür. Seo etkeni, yapılan bütün araştırmalarda geçerlidir. Sitemizin ya da sayfamızın kaliteli özgün içeriğe sahip olması, arama motorunun denetimine takılmaması gibi etkenler, üst sıralarda çıkmamıza yardımcı etkenlerdir. Bu sayede google arama motorundan ziyaretçi edinebileceğimiz gibi, sosyal medya üzerinden de hitimizi arttırabiliriz. Sosyal medya üzerinde sayfamızın içeriği ne kadar seo ya uygun ise, o kadar ziyaretçi potansiyelimiz olur. Arama motorunda yapılan aramalarda da üst sıralarda geliriz. Sosyal medyada kendimiz için açtığımız sayfaların aram motorunda üst sıralarda gelmesi önemlidir. Bunun için de Search Engine Optimizer (seo) kurallarına uygun koşullara ihtiyacımız vardır. Özelike google, bu koşullarda özgünlük ve kaliteli içeriklere önem vermektedir. Google her gün site sıralamaları için güncelleme yapmaktadır. Bu güncellemelerde, sırlamadaki sitelerin içeriklerini kontrol etmektedir. Backlinklerini denetlemekte ve site içerisindeki içeriklerin özgünlüğünü kontrol etmektedir. Bunun yanında yeni siteleri de her gün kontrol etmektedir. Yeni siteler 3 ay süreli olarak alt sıralarda tutulur. 3 ay süre sonunda hala aynı kalitede ise üst sıralarda yer verilir. Arama motorunda en fazla aranan kelimeleri içermesi de üst sıralarda yer almasını sağlayacaktır. İşte bu detaylar sosyal medyada da önemlidir. Sosyal medyada bir sayfamız var ise, bu sayfa üzerinden kendi sitemizi tanıtma şansımız çok yüksektir. Kendi sayfamızda seo koşullarını yaratıp, sitemizi tanıtabiliriz.

Sosyal Medya'da SEO'nun Önemi

Sosyal Medya’da SEO’nun Önemi

Arama motorunda üst sıralarda yerimizi alarak hit yaratabiliriz. Sayfamızda kalitesiz linklerin olması bu potansiyeli düşürecektir.  Bu konuya dikkat ederek ziyaretçilerimizi arttırabiliriz. Günümüzde sosyal medyanın çok fazla yaygınlaşması ile, site sahipleri bu mecra üzerinden de çalışmalar yapmaktadır. Sitelerine ziyaretçi çekmek için bu sayfalara da bilgi aktarımı yapmaktadırlar. Bu sayede buralarda gezinen insanlar, bu içerikleri görerek merak ettikleri konular için site ziyareti yapabilmektedirler. Buralarda seo etkeni yine çok önemlidir. Arama motorları ile yapılan araştırmalarda, bu mecradaki içerikler de çıkmaktadır. Bunun sayede hem kendi sitemiz hem de sosyal medyadaki sayfamız gözler önünde olabilmektedir. Sosyal medya, internet dünyasında çok büyük önemi olan bir mecradır. Bu mecrada politika, alışveriş, güzellik, sağlık ve daha birçok konuda paylaşımlar yapılmaktadır. Bu paylaşımlar günümüzde tüm insanlar tarafından merak edilen ve takip edilen konulardır. Site sahipleri de bunun bilincinde oldukları için sosyal medyada kendilerini göstermek ve bu mecrada var olmak isterler. Özellikle sitelerindeki aktarımları burada da paylaşmak isterler. Burada yaptıkları paylaşımlar, sitelerine olan ziyaret sayısını arttırır. Sosyal medyada yaptığımız paylaşımlarda seo koşullarına uygun olan paylaşımlar yapmamız çok önemlidir. Kendi site içeriğimizde olduğu gibi, sosyal medyada da buna dikkat etmeliyiz. Bu mecrada araştırma yapanlar, sitelerimize bu sayede daha çabuk ulaşabilirler. Sadece araştırma amaçlı değil, sosyal medyada paylaşımda bulunan ya da sadece gezinen kişilerin de ilgisini çekme şansımız olacaktır. Son zamanlarda sosyal medyada yapılan paylaşımlarda birçok reklam ile karşılaşmaktayız. Bu reklamlar site sahipleri tarafından seo koşullarına uygun olarak hazırlanmaktadır. Yapılan araştırmalarda ve aramalarda bu aktarımlarımız çıkmaktadır. Bu sayede potansiyel ziyaretçilere ulaşmamız daha kolay olmaktadır.

Sosyal medya dediğimiz mecra gerçekten çok büyüktür. Belirli bir kesim değil, herkes bu mecradadır. Bu neden ile, ziyaretçilerimiz umduğumuzdan daha fazla olabilir. Buralarda seo kurallarına uygun olarak yapacağımız paylaşımlar ile umduğumuzdan daha fazla ziyaretçi kazanabiliriz. Sosyal medyada seo kurallarına uymamız halinde, sitemize kazandırdığımız ziyaretçiler daha çok olacaktır ve süreklilik kazandırmamız da daha kolay olacaktır. Ayrıca sosyal medyanın bir diğer güzel yanı ise Sosyal Backlink yani Sosyal İmleme olayıdır, her türlü paylaşım size + puan olacak dönmektedir, sosyal Backlink ile ilgili yararları ise diğer yazımda anlatacağım.