Add-On Domain Nedir

Add-On Domain, aynı hosting hesabı üzerinde birçok web sitesi barındırmanızı sağlayan domain özelliğidir. Aynı panelden yönetilen, aynı kaynakları kullanan web sitelerinizin kontrolünü daha kolay yapabilirsiniz. Bir alan adını ana domain olarak belirleyip, diğer domainlerinizi alt domain olarak yönetebilirsiniz. Add-On Domain Nedir sorusu için “Add-On domainler, Subdomainler gibi kendi özel içeriği olan ayrı alan adlarıdır” cevabını verebiliriz. Add-On domain kullanmanın asıl amacı birden fazla alan adının aynı hosting paketi içinde barındırılmasıdır.

Add-On Domain Nedir konusunda internette yoğun olarak aramaların yapıldığını görüyoruz. Aynı hosting üzerinde farklı sitelerin bulundurulması sayesinde siteleri tek bir panelden kontrol etme pratikliği kazanıyorsunuz. Özellikle şirketler için bu konuda avantaj sağlıyor. Aynı zamanda birbirlerinden farklı içeriğe sahip olan web sitelerinin kalitelerinin de sabit olmasını sağlıyor. Tüm sitelerinizin içerikleri aynı kalitede oluyor. Add-On domain için kontrol panelinizden Domains kısmından Add-On domain seçiyorsunuz. Kullanıcı adı ve şifre belirledikten sonra Document Root kısmından o domainin hangi klasörde çalışacağını belirliyorsunuz. Sonrasında Add On kısmına tıkladığınızda domaininiz eklenmiş oluyor. Eklediğiniz domain in DNS lerinin bu sunucuya ait olması gerekiyor. Aynı kontrol panelinden takip edilen web siteleri zaman konusunda da tasarruf sağlıyor. Bunun için şirketler genellikle alan adı olarak çoğunlukla Add On domainleri tercih ediyor. Kontrol konusunda ve kullanım konusunda sağladığı avantaj ile bugün yaygın olarak kullanılmaktadır.

Addon Domain Nedir sorusu günümüzde internette en çok sorulan sorular arasındadır. Bugüne kadar yoğun olarak kullanılan bu sistem için açıklamalar yeterli değildi. Add-On domain avantajları özellikle şirketler için tasarruf sağlıyor. Bunun için birçok şirket web siteleri için Add-On Domain tercih ediyor. Giderek yaygınlaşan Add-On domain konusunda bilgi edinerek siteleriniz için daha pratik bir kontrol sağlayabilirsiniz.